Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/yabko-com/public_html/przedszkolepraszka.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/yabko-com/public_html/przedszkolepraszka.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/yabko-com/public_html/przedszkolepraszka.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Zajęcia z Religii – Przedszkole Niepubliczne Sióstr Felicjanek – Praszka

Zajęcia z Religii

Plik do pobrania:

Kochane dzieci!
Pewnie pamiętacie , że Pan Jezus bardzo Was kocha, dlatego nie możemy zapomnieć, że w przedszkolu uczymy się też o Nim i poznajemy Jego życie. Ponieważ nie możemy się spotkać, dlatego przesyłam Wam serdeczne pozdrowienia i myślę, że praca związana z katechezą choć troszkę przypomni Wam, że Pan Jezus jest z Wami, troszczy się o Was i o Wasze Rodziny. W związku z zaistniałą sytuacją zapraszam Was do pracy nieco innej z pomocą Waszych kochanych Rodziców.
Raz w tygodniu będę zamieszczać materiały przypadające na bieżące zajęcia z religii. Zachęcam Was do korzystania z programu na You Tube „Mocni w Duchu”. Myślę, że Wam się spodoba.
Z serdecznymi pozdrowieniami
dla Was i Waszych Rodziców
s. Feliksa

Zajęcia 1 – Niedziela Palmowa

Opowiadanie
Przed wielu laty w pewnym zamku, życie płynęło wspaniale. Pewnego dnia król zamku powiedział: – Nadszedł czas, by zorganizować piękną uroczystość. Zaprosimy wszystkich królów, królewny i wszystkich rycerzy, których znamy. Jak powiedział, tak uczynił. Wysłał do wszystkich znajomych posłańców z zaproszeniem w którym napisano: „Wszystkich królów, królowe, księżniczki i królewiczów oraz rycerzy zapraszamy na zamek, aby uczestniczyli we wspólnej zabawie. Król byłby rad, gdyby wszyscy goście mieli na sobie najpiękniejsze szaty i najcenniejsze klejnoty”. Wszyscy rzeczywiście ubrali się w szaty najpiękniejsze i mieli nas obie korony, pierścienie i naszyjniki. Do zamku przybyli w kryształowych karetach. Po wspaniałej uczcie wrócili do swoich domów. Przez długie lata wszyscy opowiadali o niezwykłym spotkaniu i o bogactwie w które królowie pokazali.

Pytania dla dzieci:
• Kogo król zaprosił na uroczystość?
• O co król poprosił królów, królowe, księżniczki i królewiczów?
• O czym długo opowiadano?


Pan Jezus również jest Królem, ale zupełnie innym, niż królowie, których słyszeliśmy w opowiadaniu, nie posiadał bogactwa, pięknych szat klejnotów ani kryształowej karety. Jest królem ludzkich serc i pragnie aby wszyscy byli dla siebie dobrzy i wzajemnie siebie kochali. Żyjąc tu na ziemi, nie wymagał, aby Mu ludzie służyli, lecz to On służył innym – pomagał, uzdrawiał, pocieszał, nawoływał wszystkich do miłości. Ludziom podobała się jego postawa, dlatego też, kiedy przybywał też do jakiejś miejscowości wszyscy bardzo się cieszyli i witali Go radośnie. Niezwykłe powitanie przygotowali Mu mieszkańcy Jerozolimy.

Tydzień przed swoją śmiercią Pan Jezus przybył do Jerozolimy. Wjechał tam na osiołku, tak jak, dawniej podróżowano. Mieszkańcy Jerozolimy witali Go bardzo radośnie. Rzucali na drogę zielone gałązki palm i wznosili okrzyki:
Hosanna!!!

Słowo Hosanna oznacza cześć, chwała
Odczytanie tekstu z Pisma Świętego
Hosanna! Błogosławiony Ten, który przychodzi w Imię Pańskie /Mk 11,9/
• Jak ludzie witali Jezusa?
• Jakie okrzyki wznosili na Jego cześć?

Ludzie witając Pana Jezusa, pragnęli oddać Mu hołd jak Królowi. Pan Jezus wjeżdżając na osiołku, chciał pokazać, że jest Królem cichym, skromnym i niosącym pokój.
Podobnie jak mieszkańcy Jerozolimy i my oddamy cześć Panu Jezusowi uczestnicząc w niedzielnej Mszy Świętej / niestety w tym roku za pośrednictwem TVP lub Internetu/trzymając ręku palmę.

https://youtu.be/w6GdZRnqtII


Zadanie:
Praca dla dzieci z grupy Starszaków – Narysuj palmę wg własnego pomysłu
Praca dla dzieci z grupy Maluszków – Pokoloruj Palmę z Karty Pracy